Paroļu pārvaldnieks - LastPass

Interneta saites katram gadījumam
User avatar
ansis
Posts: 277
Joined: Sat Nov 13, 2010 11:46 am
Contact:

Post by ansis »

Visiem, kuri daudz strādā internetā, ir vesela kaudze ar parolēm, jo, kā zināms "vienu paroli nedrīkst izmantot visās vietās". Lai nepiesārņotu galvu, un kādas piezīmju lapas, šeit nāks talkā paroļu pārvaldnieki, un LastPass ir viens no savā jomā populārākajiem.

Kas tas īsti ir? Īsi sakot, tas ir plugins vai paplašinājums tavai iecienītākajai interneta pārlūkprogrammai. Sākot darbu, tu ielogojies paplašinājumā (tev būs nepieciešams zināt tikai šo paroli), un, vietnēs, kur tiek prasīta lietotāju autentifikācija, šis paplašinājums pats uzģenerēs paroli, un pats arī atcerēsies vietni un tās autentifikācijas datus.


LastPass tiek piedāvāta ierīcēm, kas izmanto Windows, Linux un OS X operētājsistēmas, kā arī populārākajām mobilo ierīču operētājsistēmām, tostarp Windows Phone, BlackBerry un Firefox OS.

LastPass izmanto 256-bit AES šifrēšanas standartu pieejas datu šifrēšanai lokāli lietotāja iekārtā. Tādējādi lietotāja dati nav LastPass serveru nolasāmi, jo ir šifrēti ar tikai lietotājam zināmu galveno paroli. Lietotāja datorā tiek ģenerēts šifrēšanai nepieciešamais atslēgu pāris, izmantojot tikai lietotājam zināmu galveno paroli. Dati šifrētā veidā tiek nosūtīti LastPass un tur glabājas nenolasāmā veidā. Citiem vārdiem, autorizējoties LastPass serverī, tiek atgriezti šifrēti dati, kas tiek atšifrēti lokāli lietotāja datorā. To var redzēt, veicot datora un lastpass.com tīkla datplūsmas analīzi, pārliecinoties, ka dekriptēti dati, ieskaitot galveno paroli, netiek nosūtīti.


Te arī lielāks apraksts LV mēlē.
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest