Kindle Touch

Par datoru dzelžiem, gadžetiem, utt
User avatar
ansis
Posts: 277
Joined: Sat Nov 13, 2010 11:46 am
Contact:

Post by ansis »

Kā jau uzrakstīju iepriekšējā tēmā, tad no vakardienas esmu kļuvis par pilntiesīgu kindle toch īpašnieku.

Mēģināšu šeit uzmest primitīvu apskatu, varbūt arī atbildēt uz jautājumiem (ja tādi būs)

Iepakojums - parasta (simpātiska un reizē arī minimāla) kartona kastīte. Iekšā pats aparāts un USB -> Micro USB vads. Vēl arīdzan kaut kāda minimāla instrukcija, uzdrukāta uz kartona gabala.

  

  

Pirmais iespaids - absolūts minimālisms. Nekā lieka, nav pat lādējamais no 220 V tīkla, tikai USB -> Micro USB kabelītis. Verķis laikam domāts tikai tiem, kam mājās ir dators / caur usb lādējams telefons, vai vēl kaut kas līdzīgs, kas izmanto usb standartu.

Ok, ķeramies tālāk pie pašas kindles. Apskatoties uz to, kad tā ir ieslēgta, neviļus pārņem sajūta, ka uz ekrāna ir uzlikta papīra lapa. No sākuma arī liekas, ka ekrānam fons ir drusku par tumšu. Bet, tieši tā jau arī ir E-Ink ekrāna sāls! No sākuma tas ir drusku nepierasts, bet, pēc pāris lpp jau ir pierasts

Ja lasam angliski, tad, uzspiežot uz kāda vārda, tas tiek iezīmēts, un parādās iznirstošais logs ar vārda anglisko skaidrojumu. navigācija ir ērta, tikai pašā sākumā ir drusku nepierasta:
Pieņemot, ka ir atvērta grāmata:

Uzspiežot ekrāna augšdaļā, tiek parādīta izvēlne (menu, kindle shop, back, search);

Uzspiežot ekrāna labajā malā - pārejam uz nākamo lpp.;

Uzspiežot ekrāna kreisajā malā - pārejam uz iepriekšējo lpp.;

Apakšējā lielā poga - home.

 

Grāmatas nevajag vērt ciet, vienkārši, uzspiežam home pogu, atgriežamies sākuma izvēlnē. Nākamo reizi atverot šo pašu grāmatu, tā tiks atvērta no tās pašas vietas, no kuras iepriekšējā reizē tika iziets.

 

Vēl noderīga lieta noteikti ir vāciņi. Ekrāns ir trausls, tā kā nevajadzētu to mest zemē, vai mēģināt lasītāju iestūķēt bikšu kabatā.

  

Kas vēl interesanti - ierīce nav jāslēdz ārā. Tā tērē enerģiju tikai pie lapu pāršķiršanas. Pēc kāda laiciņa, kad ierīce netiek izmantota, tā ieslēdz nekustīgu ekrāna saudzētāju, un tādā režīmā arī stāv visu laiku.

Pagaidām pietiks, bet noteikti, ka būs arī nākamā daļa.
Image
User avatar
ansis
Posts: 277
Joined: Sat Nov 13, 2010 11:46 am
Contact:

Post by ansis »

Nu ko, pirmā grāmata arī ir izlasīta. Protams, ka arī parādījušies šādi tādi [papildus] novērojumi

Grāmatiņa - Maikla Konelija "Putnubiedēklis"

 

Interesanti un nepierasti ir tas, ka lapaspušu skaits netiek rādīts, tā vietā ir lejā redzami procentiņi  Lasīšana ir ērta, nav ne vainas. Varbūt reizēm prasītos lielāks grāmatas izmērs, bet pie tā pierod

Vai ir pieejamas bezmaksas kindle grāmatas? 

Protams, šeit ir viens no daudzajiem saitiem ar norādēm -> amazon.com (top 100 free kindle books)

Ja nu ir kādi jautājumi, tad droši rakstiet šeit, mēģināšu atbildēt
Image
User avatar
ansis
Posts: 277
Joined: Sat Nov 13, 2010 11:46 am
Contact:

Post by ansis »

Ir pievarēta vēl viena grāmatiņa  Šoreiz stāsts bija par mūsdienu Grāfu Monte Kristo. Grāmata interesanta, arī diezgan gara (395. lpp).
Tikai viens princips nav mainījies kopš aizlaikiem – atriebe aci pret aci joprojām ir spēkā par tik nežēlīgu nodarījumu, kas jāizcieš jaunajam politiķim Reimondam Vaitam. Divdesmit gadus viņš pavadījis visstingrākā režīma cietumā, notiesāts par noziegumu, par kuru nav pat nojautis. Grīna mūsdienīgajā spriedzes trillera gaisotnē atmaksas smagums ir vēl jo skaudrāks un intensīvāks nekā tā vēsturiskajam līdziniekam – grāfa Mote Kristo dzīvesgājumam. Grīna romānā ieroči un darbības lauks ir mūsdienu vide – banku korporāciju sistēmas, Kongresa palāta; tikai atriebes piesātinājums ir nemainīgi skaudrs. Grīna varonis nepazīst žēlastību – vērsdamies pret saviem mocītājiem, viņš sev nav licis nekādas robežas.


Drusku vairāk par pašu grāmatu - šeit.

Ja runājam par pašu e-grāmatiņu, tad latviešu valodas grāmatas ir atrodamas (arī bezmaksas).

Kaut kad vēlāk ierakstīšu tepat ko vairāk par grāmatu konvertēšanu uz paša kindle formātu (mobi).

P.s. saitam pievienoju funkciju, kas ļauj ar pogas spiedienu pārsūtīt rakstu uz jūsu kindle. 
Image
User avatar
ansis
Posts: 277
Joined: Sat Nov 13, 2010 11:46 am
Contact:

Post by ansis »

Sen nebiju neko lasījis, tad nu šodien ieslēdzu kindle, un vienā elpas rāvienā izlasīju šādu te grāmatiņu: Sidnijs Šeldons "Bailes no tumsas".
Berlīnē pazūd sieviete. Parīzē vīrietis nokrīt no Eifeļa torņa. Pie Denveras kalnā ietriecas maza lidmašīna. Manhetenā Īstriveras krastā tiek izskalots līķis. Sākumā tie šķiet nejauši nelaimes gadījumi, taču policija drīz atklāj, ka visi četri bojā gājušie saistīti ar Kingslija Internacionālo grupu (KIG), pasaules lielāko zinātnieku kolektīvu. Ņujorkā satiekas Kellija Herisa un Daiena Stīvensa - divu upuru jaunās atraitnes -, jo abas uzaicinātas ierasties pie Tanera Kingslija, KIG vadītāja. Viņš apgalvo, ka izmantos visus pieejamos līdzekļus, lai noskaidrotu, kas slēpjas aiz viņu vīru noslēpumainās nāves. Taču var gadīties, ka viņš ir nokavējis. Kāds par katru cenu cenšas nogalināt jaunās sievietes, un viņas ne reizi vien tikai par mata tiesu izglābjas no nāves. Kas un kāpēc grib viņas nogalināt? Turot aizdomās viena otru un visus ap sevi un mēģinot atrast atbildes uz nenoskaidrotiem jautājumiem, viņas spiestas kopā uzsākt cīņu pret nezināmajiem spēkiem, kas grib viņas iznīcināt. Abas atraitnes uzsāk šausminošu spēli "kaķis un pele".


Pats autors jau vien raksta labus, aizraujošus trillerus - Sidnijs Šeldons.

Te arī ierakstīju rakstiņu, kā ar Kindle lasīt microsoft office .doc failus. 

Ja nu ir kādi jautājumi par Kindle, vai labāk - par Kindle Touch, tad droši rakstam tepat, mēģināšu atbildēt 
Image
User avatar
ansis
Posts: 277
Joined: Sat Nov 13, 2010 11:46 am
Contact:

Post by ansis »

Lēnā garā izlasīju vēl 2 grāmatiņas. Viena ir Andreja Skaiļa grāmatiņa "Lucifers un viņa svīta", savukārt otra ir Herberta Velsa "Ārsta Morro sala".

 

Nu jau ir pamatīgi aprasts ar kindli, grūtību nav. Varbūt reizēm kremt tas, ka lasīšanai ir nepieciešams labs apgaismojums

Tagad arī metu aci uz vel vienu kindle. Kundzei arī patīk Vakar gandrīz vienu iekš ebay nosolīju, bet beigās ieraudzīju, ka sutīšana tikai iekš USA. Cena mūsu naudā bija ļoti laba, apmēram 35 LVL par kindle 4....

Nekas, pagaidīšu vēl 
Image
User avatar
ansis
Posts: 277
Joined: Sat Nov 13, 2010 11:46 am
Contact:

Post by ansis »

Nejauši uzdūros vienai noderīgai un interesantai lapai -  www.readability.com.

Lapas pamatā ir funkcijas "Lasīt vēlāk" vai "Sūtīt uz Kindle". Tu ieraugi kādu sev interesējošu rakstu internetā, un vienkārši šo rakstu atliec sev vēlākai izlasīšanai iekš www.readability.com, vai arī pārsūti to uz savu kindle.

Es pamatā lietoju interneta pārlūkprogrammu Opera, tai arī ir pieejams Readability spraudnis. Parādās kā jauna podziņa augšējā, labajā stūrī. Uzklikšķinot uz tās, arīdzan būs atvērtas šīs Readability funkcijas. Arī chrome pārlūkam šāds spraudnis ir atrodams. Par pārējām pārlūkprogrammām nepateikšu, jo vienkārši nezinu

Vienkārši un ērti. Iesaku, it sevišķi, ja nodarbojies ar kādas informācijas meklēšanu, papildināšanu. Kaut vai mācību nolūkiem ļoti noderīga lietiņa. 
Image
User avatar
ansis
Posts: 277
Joined: Sat Nov 13, 2010 11:46 am
Contact:

Post by ansis »

Pavisam nesen biju rakstījis par readability. Uzgāju vienu līdzinieku šim pašam servisam - klip.me.

Darbības princips izskatās ļoti līdzīgs jau iepriekš pieminētajam readability. Varbūt spraudņa pievienošana te ir pat ērtāka, jo to var vienkārši ievilkt pārlūkprogrammas (Firefox, Opera, Chrome, Safari, IE9) piezīmju joslā (bookmarks bar).

www.Klip.me
Image
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest