Kāpēc jūs kolekcionējat?

Sarunas par visu, ne tikai par filatēliju
kart

Post by kart »

Kolekcionēju, sāku sākumā haotiski, bet pēc tam sāku konkrēti Latviju, Lietuvu, Igauniju un PSRS hronoloģiski. Sāku kolekcionēt gadus 4 atpakaļ.

Nonācu pie tā, ka veidoju uz kartoniem atsevišķi Latvijas pastmarku hronoloģiju (tīrās un dzēstās) ar vēsturiskiem aprakstiem, zināmajiem faktiem (piem., olimpiādes cik, kas, kādas medaļas utt.) vai konkrētas markas aprakstu. Papildus protams pirmās dienas aploksnes pirmās dienas lapas, mazās lapas untt. Veidoju par katru pastmarku pēc iespējas sīkāku aprakstu, papildus pievelkot klāt citus materiālus, piemēram, monētas, papīra naudu, fotogrāfijas, izdotos bukletus (piem., brīvības piemineklis).

Protams viss tas ļoti ilgi velkas, tā teikt laika pa maz!

Pats savu nodarbi nodēvēju - SĀKAS NO PASTMARKAS UN TAD JAU TĀLĀK LĪDZ ........

Pagaidām gan darbojos ar tikai ar atjaunotās Latvijas pastmarkām. Ceru ka pensijā varēšu to pašu darīt ar pirmās Latvijas pastmarkām.

Tas nu no manas puses.
andris_sh

Post by andris_sh »

Bērnībā (pirms gadiem 25) kolekcionēju tāpēc, ka to darīja vecākais brālis un tāpēc tas bija vienkārši kolosāla lieta. Tās bija padomju un "draudzīgo" valstu markas (Austrumeiropa, Kuba, Mongolija, Vjetnama, nez kā vairākas īru markas iemaldījās)

Pēc pāris gadiem man tas viss apnika (brālim arī) un albumi palika stāvam plauktā pilnībā aizmirstībā. Kas laikam nenāk par labu markām, bet tas jau ir cits stāsts. Tad pirms kādiem pāris mēnešiem es nezkāpēc tos atcerējos un sajutu dīvainu tieksmi papildināt kolekciju. Pastmarkas tādas skaistas palikušas...8)

Pagaidām esmu tīri laimīgs ar Latvijas jaunāko laiku markām, vēlāk -  tad jau redzēs.
filatelija.lv

Post by filatelija.lv »

Domāju, ka daudziem būtu interesanti palasīt par to, kā kurš ir iesācis kolekcionēšanu. Ja ir vēlēšanās, varam stāstīt un lasīt šajā tēmā 
Post Reply