Kā atmest smēķēšanu

Sarunas par visu, ne tikai par filatēliju
kart
Posts: 9
Joined: Wed Dec 08, 2010 7:05 am

Post by kart »

Jā, par to smēķēšanu Jums taisnība! Pamēģināšu palasīt grāmatu, a, varbūt izdodas atmest! Arī kūpinu un arī esmu domājis - jocik cik mēnesī un gadā nokūpinu. Žēl naudiņas paliek!

Paldies par grāmatas linku!
filatelija.lv

Post by filatelija.lv »

Es ieteiktu tomēr lasīt, nevis klausīties. Tad prāts ir vairāk nodarbināts. Tagad sēžu darbā un klausos to audiogrāmatu + papildus vēl dažādus darbus daru uz datora. Jāsaka - grūti, bet no 12:00 turos :) Vēl kas ir īpatnēji - es kafiju nedzeru jau vairāk kā gadu. Bet tagad, kad provēju atmest, tad nemitīgi gribās pļumpēt tēju - stipru. Tad nu tagad dzeru zaļo tējiņu visu laiku.
P. s. esot vēl labs (papildus) līdzeklis - Tabex. Ja būs līdz vakaram galīgi grūti, nāksies vien nopirkt. Neesot dārgs ~ 7.- par 100 tabletēm. Tabletes nesatur nikotīnu!
kart
Posts: 9
Joined: Wed Dec 08, 2010 7:05 am

Post by kart »

Jau izprintēju, vakarā sākšu lasīt. Jānovelk kārtējās markas un tad kamēr žūs varēs sākt lasīt.

Lai Jums izdodas to pūķi pieveikt!
filatelija.lv

Post by filatelija.lv »

Paldies, vēl turamies. Vairāk baida tieši vakars / nakts, bet nu redzēsim kā īsti būs...
P.s. man šī netikuma stāžs ir gandrīz 20 gadi. Tā kā nav tā, ka gribu - atmetu, gribu - pīpoju...
Bet nu drusku grūti paliek. Nekas, jānoskaņojas :)
filatelija.lv

Post by filatelija.lv »

Tātad:
 
Neesmu kūpinājis kopš 29.jūlija ~ 12:00. Pavisam drīz būs 72 nenopīpotas stundas.

Es visu izdarīju pretēji visiem ieteikumiem:

1) Atmetu smēķēt dienas vidū (pīpojis tajā dienā biju jau kopš 7 no rīta).

2) Nenopīpoto paciņu neizmetu, bet akurāti noliku mašīnā, bardačokā (iekšā vēl 2 pīpes).

3) Visi iesaka alu nedzert vismaz mēnesi. To es pļukāju katru vakaru no 5dienas

Grūti ir. Es 5dienas vakarā pļukāju alu un austiņās klausījos to audiogrāmatu. Diezgan ilgi sēdēju, kamēr miegs sāka nākt (kā jau no alus). 6dienā bija vēl grūtāk – paši grūtākie posmi gan 6dien, gan 7dien bija – laiks no 12 – 14 un no kādiem 20 – 23. Tad visvairāk gribās papīpot.

Un nē, es nenopirku nekādus tabex, nekādas nikotīnu saturošas kožļenes, bet gan 5dienā 6 bauskas alus, un nākamajos vakaros arī pa pāris aliem.

Sestdien ar sievu aizlaidām uz lupatu veikalu. Es iegāju iekšā, sapratu, ka nekas mani interesējošs nav atrodams, un gāju uz auto – atkal paklausīties audiogrāmatu – tad gan nebija viegli, bet kaut kā izturēju.

Ko es varētu ieteikt? Iegalvot sev, ka tu ne no kā neatsakies, ka tev nekas nepietrūkst.

P.s. Es saviem tuviniekiem vēl neesmu pateicis ka nesmēķēju. Pateikšu vēlāk. Man ir bijis tā, ka paziņoju – no rītdienas vairs nesmēķēšu, bet nākamā diena sākas ar cigareti…

P.p.s Par to grāmatu. Es viņu biju izlasījis darbā, pa vienu dienu, 3dienā, bet tajā dienā neatmetu. Nezinu kapēc, bet pīpojis tad nebiju no 12 – 16. It kā nekas liels, bet kaislīgi pīpmaņi sapratīs, ka tas ir diezgan daudz priekš dienas vidus. Pēc tam, 5dienā, visu dienas pirmo daļu pīpoju, iekšēji pat nebiju nobriedis atmešanai. Bet ap 12 izgāju ārā, nopīpoju 2 cīgas pēc kārtas, un izdomāju ka pietiek… Tad arī visu atlikušo laiku klausījos grāmatu.
filatelija.lv

Post by filatelija.lv »

Un vēl kaut kas noderīgs, lai pamudinātu atmest šo netikumu:

Smēķēšanas atmešana ir izšķirošs un smags izaicinājums ikvienam smēķētājam, tomēr tas ir pats svarīgākais, kas ļaus uzlabot savu veselību, atzīst Eiropas Komisijas uzsāktās pretsmēķēšanas kampaņas HELP: Par dzīvi bez tabakas rīkotāji.

Smēķēšanas atmešana sniedz tūlītēju efektu
Pēc 20 minūtēm: Normalizējas asinsspiediens un pulss.
Pēc astoņām stundām: Skābekļa līmenis asinīs atgriežas normālā līmenī.
Pēc 24 stundām: Tvana gāze ir izvadīta no smēķētāja ķermeņa. Sāk attīrīties plaušas, izdalot gļotas un citus smēķēšanas atkritumus.
Pēc 48 stundām: Ķermenī vairs nav nikotīna. Ievērojami ir uzlabojusies spēja sajust garšu un smaržu.
Pēc 72 stundām: Elpošana ir kļuvusi vieglāka. Bronhi sāk atslābināties un paaugstinās enerģijas līmenis.
Pēc 2 - 12 nedēļām: Visā ķermenī uzlabojas asinsrite, ievērojami atvieglojot staigāšanu un skriešanu.
Pēc 3 - 9 mēnešiem: Klepus, sēkšana un elpošanas problēmas samazinās, jo plaušu funkcijas palielinās par 10%.
Pēc viena gada: Sirdslēkmes risks samazinās par ceturtdaļu.
Pēc 10 gadiem: Risks saslimt ar plaušu vēzi salīdzinājumā ar smēķētājiem samazinās uz pusi. Sirdslēkmes risks samazinās līdz tādam pašam līmenim kā tiem, kas nekad nav smēķējuši.
kart
Posts: 9
Joined: Wed Dec 08, 2010 7:05 am

Post by kart »

Super, malacis! Mans stāžs arī ir aptuveni 20 gadi, vēl neesmu saņēmies, bet nu jābriest un jāizdara. Paldies, no Jums var iedvesmoties! Nu var taču atmest šo netikumu.

Esmu dzirdējis, ka smagākais sākoties pēc aptuveni nedēļas!
filatelija.lv

Post by filatelija.lv »

Paldies! Nu vēl turos. Bet jā, šorīt pamatīgi gribējās uzkūpināt. Lai gan vakar, pēc darbadienas, mājās paņēmu alu, neprasījās itin nemaz iet un pīpot. Šodien gan nezinu - pamatīgi gribējās, vēl nav tādas "brīvības" sajūtas. Esmu dzirdējis, ka tas trakākais posms ilgst 2 nedēļas - tas ir laiks, kuru vajag izturēt. Bet man rītdien jau būs nedēļa 
Galvenais ko vajadzētu tās pirmās 2 dienas - nolīst kaut kur stūrī, lai īsti neviens netraucē... Es paņēmu garšīgu alu, un klausījos to audiogrāmatu  Patiesībā, mani bija biedējuši ar to 3 dienas sindromu, bet to es īsti neizjutu.

Ja nu tomēr ir bailes, ka ar gribasspēku vien nepietiks, tad ir jāprovē tās tabex tabletes. Tagad viens kolēģis no svētdienas nepīpo, lieto tabex. Viņām ir tāds īpatnējs kurss - tev vēl 5 dienas ir jāpīpo un jālieto tabletes. Tabletēs nav nikotīnam un arī samērā lētas - 100 tabletes apmēram 7 LVL.
filatelija.lv

Post by filatelija.lv »

Nu tā, biju noturējies 15 dienas. Tad bija brīvdienas, pikniks, draugi, alus...
Nenoturējos  Nokūpināju 3 dienas. Pēc tam atmetu vēlreiz.
Tad nu tagad sanāk, ka neesmu kūpinājis 8 dienas pec 3 dienu pārtraukuma. Jāsaka, ka labāk būtu bijis, ja tad nebūtu pīpojis, tagad ir drusku grūtāk. Bet - atmest var, un arī vajag 

 

Un kā pārējiem sokās?
filatelija.lv

Post by filatelija.lv »

Šodien ir pienākusi 95 diena, kopš esmu brīvs no cigarešu smārda. Vai pietrūkst? Nez vai, vienīgais, darbā nezinu vairs nekādus jaunumus 

Tai pašā laikā, darba kolēga teica, ka esot palicis ar normālāku sejas krāsu – pirms tam esot bijis vairāk bālāks / pelēkāks, tad tagad esot veselīgāka sejas krāsa.

Un arī svars ir pienācis klāt ~ 5 kg  

Vēl pie plusiem: 

+ galva sāp retāk;
+ Labāks / ilgāks / ciešāks miegs (sākuma bija lielākās bailes par šo – jo bieži bija tā, ka ja ir bezmiegs, tad izeju uzpīpāt , un tad arī miegs klāt)
Tā kā atmešana nemaz nav tik grūta, vajag tikai kārtīgi noskaņoties, un atcerēties, ka arī 6dienā vai alus dienā – nu nevajag to vienu (starta) cīgu ņemt, tas var ievilkties 
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest