Latvijas Filatēlistu savienība

Visādi jautājumi, kuri īsti neiederās citās tēmās
Aiga

Latvijas Filatēlistu savienība

Post by Aiga »

Čau visiem,

Līdzīga tēma jau bija skarta tēmā par "Filatēlijas tirgu Latvijā un tā īpatnībām", bet tas jau bija pirms 8 gadiem. Laikam gan nekas daudz nav mainījies, bet man ir jautājumi par filatēlistu klubu Latvijā.
Man ir nojauta, ka tā ir maza vīru grupiņa, kam ir daudz zināšanu un milzīga pieredze gan Latvijas markās, gan citu valstu, bet neviens pietiekami nedraudzējas ar datoru, internetu, sociālajiem medijiem utt., lai to parādītu un mēģinātu popularizēt hobiju (neatrodu pat kluba e-pastu, sākotnēji domāju, ka filatelija.lv ir kluba mājaslapa, bet laikam nē?). Kas ir biedri, ko viņi dara, kādas ir viņu kolekcijas, izstādes? Vai klubam var pievienoties?

Man kā zaļam gurķim sākot krāt pastmarkas, būtu bijis ļoti noderīgi atrast vienotu telpu, kurā ir kaut kas par kolekcionēšanas pamatiem, par Latvijas marku pamatiem, hobija biedriem utt. Vai klubs apsver kā tāda izveidošanu?
ansis

Re: Latvijas Filatēlistu savienība

Post by ansis »

Principā, liekas, ka klubs ir diezgan precīzi aprakstīts. Bet - vismaz laikā, kad mans tēvs bija tās dalībnieks, tur bija arī pāris sievietes, cik atceros :) Godīgi sakot, es nezinu, kā viņi popularizē, teiksim, plānotās filatēllijas izstādes, vai savu klubu, vai kādas kluba aktivitātes. Es domāju, ka ciešākā sadarbība ir ar Latvijas Pastu, un, tas (Latvijā) varētu būt arī viss...
Un nē, filatelija.lv nav LFS kluba mājaslapa. Par cik, mans tēvs bija filatēlists, tad biju iedomājies, ka būtu forši uztaisīt šādu lapu, lielāko uzsvaru liekot uz forumu kā domu apmaiņu. Bet - cilvēki ir kūtri :( Un, par cik, lielākā daļa pieredzējušāko un zinošāko filatēlistu jau ir cilvēki gados, tad viņiem labāk tīk runāt aci pret aci, nekā caur datoru.
Image
Aiga

Post by Aiga »

Tādā gadījumā interesanti, ka Latvijas Pasts savā lapā par saiti uz LFS izmanto filatelija.lv :D Nez, vai šeit ir kāds kluba biedrs? Būtu labi kaut kā iefiltrēties ar viņiem. Ir ļoti forši, ka tu uzturi filatēlijas lapu, bet vienam pašam tas noteikti nav viegli. Ja varētu vairākas galvas kopā darboties pie jauniem rakstiem un idejām, tad būtu kāda cerība hobija nākotni.. Atradu, piemēram, šādu lapu - https://latvianstamps.com/ - kāds pirms laika taisījis un nav pabeidzis marku aprakstus, bet atradu tur info par 1928. gada air mail markām, kas bija super noderīgi. Kas tāds noteikti iederētos arī filatēlijas lapā. Man ir idejas (no iesācēja skatu punkta), kas būtu noderīgi, ja cilvēki meklē pamata informāciju par marku krāšanu, bet nezinu, kā lai palīdz un no kura gala lai sāk. :D
ansis

Post by ansis »

Ja ir kādas idejas (vai pat uzmetumi) jauniem rakstiem, tad droši var rakstīt PM vai arī epastu uz info@filatelija.lv
Image
Post Reply